Untitled-3.jpg

ایجاد سناریوهای نوری در خانه هوشمند

یکی از مزایای تجهیزات هوشمند، وجود پلاک یا لیبل‌های راهنماست که کاربری را آسان می‌نماید. معمولاً برای انجام این مهم از علائم گرافیکی استفاده شده و ممکن است با توجه به درخواست بهره‌­برداران، علائم دیگری هم پیشنهاد گردند که البته باید کاملاً واضح باشند.

سیستم هوشمند ساختمان، امکان پیاده‌سازی سناریوهای مختلف نوری را در ساختمان هوشمند شما فراهم می‌کند. با یک فشار شستی‌های هوشمند، می‌توان کلیه منابع روشنایی در داخل یک اتاق و یا محوطه بیرون را خاموش و یا روشن کرد. شستی‌های سیستم هوشمند را می‌توان به‌راحتی برنامه‌ریزی نمود که فرامین لازم برای کارهای گوناگون را ارسال کنند، مانند روشن و خاموش کردن چراغ‌ها، تنظیم شدت نور آنها، کنترل کرکره‌های برقی، اجرای سناریوهای متفاوت و...

توسط یک شستی می‌توان وضعیت‌های متفاوت و دلخواهی را برای روشنایی خطوطی که در یک گروه قرار گرفته‌اند، تعریف نمود؛ به شکلی که چند خط روشنایی با‌هم بدون فشردن تک تک شستی‌های مربوطه روشن شوند. کافی‌ست مثلاً شستی هالوژن تلویزیون و هالوژن پذیرایی را فشار دهید تا روشن شوند و بعد چند ثانیه شستی سناریو را نگه دارید تا LED آن چشمک بزند (3 چشمک). بعد از این، هر زمان این شستی را فشار دهید طبق تعریف، هالوژن تلویزیون و هالوژن پذیرایی روشن می‌شوند. این تعریف می‌تواند به ‌دلخواه برای دو یا چند خط روشنایی که در یک گروه قرار دارند، انجام شود و علاوه بر روشن و خاموش، شدت نور دیمرها نیز ذخیره می­‌گردند.

شرکت ژفکر، برای خانه هوشمند/ ساختمان هوشمند شما طراحی گرافیکی و چاپ لیبل‌ها (عادی و ضدآب) را نیز به عهده گرفته و از نقطه‌نظرات شما استفاده خواهد نمود.