richtig-heizen-im-winter-gira-KNX-stellantrieb-Hero-Slider-.1.png

راهکارهای خانه هوشمند برای زمستان

در عصر خانه‌های هوشمند و با وجود سیستم هوشمند ساختمان، گرمایش به طور موثرتری کنترل می‌شود. راه‌حل‌های مقرون به صرفه موجود، مانند ترموستات که می‌توانند از طریق تلفن هوشمند شما کنترل شوند، راحتی و صرفه‌جویی بالقوه‌ای را ارائه می‌دهند.

با این حال، اگر واقعا بخواهید گرمایش ساختمان خود را "هوشمند" بدانید، می‌توانید یک قدم جلوتر بروید؛ به عنوان مثال با کمک ترموستات اتاقی قابل تنظیم، می‌توانید در هر زمان خاصی از روز یا شب هر اتاق را به دمای مطلوبی که مد نظرتان است برسانید. این ترموستات Gira، راحتی و صرفه‌جویی در انرژی را تحت سیستم KNX به حداکثر می‌رساند. یکی از ویژگی‌های مهم این ترموستات داشتن چهار کنتاکت آزاد به منظور اتصال حسگرهایی نظیر بازشو‌ در‌ و ‌پنجره، شکست شیشه و غیره می‌باشد.

موضوع جالب اینجاست از لحظه ای که زنگ هشدار شما خاموش می‌شود، کنترل اتوماتیک اطمینان حاصل می‌کند که حمام و آشپزخانه شما به هر درجه حرارت راحتی گرم می‌شوند و شما از محل کار خود می‌توانید راحت اتاق نشیمن خود را گرم کنید.
بدون آنکه نیاز باشد در خانه هوشمند خود سیستم‌های گرمایشی خود را روشن و خاموش کنید یا همیشه روشن نگه دارید می‌توانید با دادن یک برنامه مشخص کاری کنید سیستم گرمایش سر ساعت مقرر روشن شده و روی دمای مشخصی قرار بگیرد و در زمانی که مدنظرتان است دمایش تعدیل یافته یا خاموش شود. حتی اگر برنامه روزانه شما در کوتاه مدت تغییر کند، می توانید تنظیمات را از طریق کنترل کننده یا واحد عملیاتی مرکزی انجام دهید. شما حتی می‌توانید با استفاده از گوشی هوشمند سیستم گرمایش را از هر نقطه‌ای کنترل کنید - در راه خانه یا در هنگام استراحت روی مبل. در ساختمان هوشمند / خانه هوشمند، راحتی و بهره وری انرژی دست در هم دست دارند.

ترموستات اتاقی الکترونیک Gira یکی از محصولاتی‌ست که علاوه بر کنترل دمای اتاق، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی هفتگی را در خانه هوشمند شما نیز میسر می‌سازد. در یک برنامه زمانبندی به‌طور پیش‌فرض می‌توان 32 برنامه زمانی مختلف را در خلال هفته به‌صورتی تعریف کرد که هر کدام دمای مجزایی را بر اتاق اعمال کند. کاربر می‌تواند به سادگی دمای مورد نظرش را همراه با ساعت شروع و پایان آن برنامه‌ریزی نماید. این محصول پیش از شروع زمان تعیین شده، با فعال‌ نمودن سیستم‌‌های گرمایشی، دمای اتاق را آرام آرام به دمای دلخواه کاربر نزدیک نموده تا ضمن بهینه‌سازی مصرف انرژی، دقیقاً در همان زمان تعیین شده، دمای مطبوع بر اتاق اعمال شود. ترموستات اتاقی با ساعت الکترونیک برای انواع قاب‌های جیرا ارائه می‌گردد. سیستم گرمایش و سرمایش را همچنین می‌توان با استفاده از Gira G1 نیز کنترل و نظارت نمود.