• تکنولوژی آلمان
Gira

سیستم‌های ضد انفجار

مایکو مجموعه وسیعی از سیستم‌های تهویه را برای محیط‌های در معرض خطر انفجار پیشنهاد می‌کند که این مجموعه بیشتر استانداردهای حال حاضر را پوشش می‌دهد. این سیستم‌ها در تمام دسته‌های محوری، داکتی، سانتریفیوژی و مخصوص بام توسعه یافته است. این مهم نیست که شما از کدام سیستم تهویه مایکو استفاده می‌کنید، بلکه نکته مهم ماژولار بودن‌شان است، چرا که تمامی تجهیزات فارغ از سایز نامی و یا گروه محصول، قابل انطباق با یکدیگر هستند.

سیستم‌های ضدانفجار مایکو دارای نمادهای استاندارد ATEX و IECEx است. مشخصه کلی  این دسته هواکش‌ها در استاندارد ATEX،  Ex II 2G و در استاندارد  IECEx،Ex e IIB+H2 T3/T4 Gb است. به این ترتیب طبق این استاندارد، حداکثر دمای سطح تجهیزات برای T3 برابر با 200 درجه سانتی‌گراد و برای T4 برابر با 135 درجه سانتی‌گراد است. محدوده دمای محیط در این هواکش‌ها از 20- تا 40 درجه سانتی‌گراد و در برخی دیگر تا 50 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. هواکش‌های ضدانفجار مایکو نیازهای حفاظتی دستورالعمل 2014/34/EU  اروپا را برای واحدها و سیستم‌های با احتمال انفجار ارضاع نموده و برای کاربرد در ناحیه (زون) های 1 و 2  مناسب است.

هواکش‌های مایکو، در انواع تک‌فاز و سه‌فاز با درجه حفاظتی IP54 تولید می‌گردد و در عمده هواکش‌ها امکان کنترل دور و نیز کارکرد دو جانبه دهش و مکش وجود دارد. همچنین این امکان برای مشتریان وجود دارد تا ولتاژها و شرایط خاص دمایی را بطور سفارشی درخواست نمایند.

مایکو مجموعه وسیعی از سیستم‌های تهویه را برای محیط‌های در معرض خطر انفجار پیشنهاد می‌کند که این مجموعه بیشتر استانداردهای حال حاضر را پوشش می‌دهد. این سیستم‌ها در تمام دسته‌های محوری، داکتی، سانتریفیوژی و مخصوص بام توسعه یافته است. این مهم نیست که شما از کدام سیستم تهویه مایکو استفاده می‌کنید، بلکه نکته مهم ماژولار بودنشان است، چرا که تمامی تجهیزات فارغ از سایز نامی و یا گروه محصول، قابل انطباق با یکدیگر هستند.

سیستم‌های ضدانفجار مایکو دارای نمادهای استاندارد ATEX و IECEx است. مشخصه کلی  این دسته هواکش‌ها در استاندارد ATEX،  Ex II 2G و در استاندارد  IECEx،Ex e IIB+H2 T3/T4 Gb است. به این ترتیب طبق این استاندارد، حداکثر دمای سطح تجهیزات برای T3 برابر با 200 درجه سانتی‌گراد و برای T4 برابر با 135 درجه سانتی گراد است. محدوده دمای محیط در این هواکش‌ها از 20- تا 40 درجه سانتی‌گراد و در برخی دیگر تا 50 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. هواکش‌های ضدانفجار مایکو نیازهای حفاظتی دستورالعمل 2014/34/EU  اروپا را برای واحدها و سیستم‌های با احتمال انفجار ارضاع نموده و برای کاربرد در ناحیه (زون) های 1 و 2  مناسب است.

هواکش‌های مایکو، در انواع تک‌فاز و سه‌فاز با درجه حفاظتی IP54 تولید می‌گردد و در عمده هواکش‌ها امکان کنترل دور و نیز کارکرد دو جانبه دهش و مکش وجود دارد. همچنین این امکان برای مشتریان وجود دارد تا ولتاژها و شرایط خاص دمایی را بطور سفارشی درخواست نمایند.


شرح مختصر علائم استاندارد IECEx


Ex

این محصول مطابق با استاندارد EN است.

e

شیوه حفاظت: اقدامات ایمنی به منظور کاهش احتمال اشتعال داخلی (جرقه، داغی سطح و غیره) در کارکردهای عادی، هرچندکه این موارد ممکن است در اثر خرابی رخ دهد؛ در این حالت سوخت می تواند وارد محفظه شود.

IIB

گروه گاز: اتیلن (گاز زغال سنگ - اتیلن - اتیل اکسید - سولفید هیدروژن)

T3/T4

حداکثر دمای سطح تجهیزات برای T3 برابر با 200 درجه سانتی گراد و برای T4 برابر با 135 درجه سانتی‌گراد است.

Gb

سطح حفاظتی تجهیزات: سطح حفاظتی بالا، بعد از یک ناکارامدی همچنان ایمن باقی خواهد ماند.

شرح مختصر علائم استاندارد ATEX 


Ex

این محصول مطابق با استاندارد EN است.

II

گروه II شامل تجهیزات مورد استفاده در غیر از معادن است که به سه شاخه طبقه‌بندی می‌گردد. دسته‌های 1 و 2 و 3 که با توجه به توالی حضور جو قابل اشتعال تقسیم‌بندی می‌گردد.

2G

ماده سوختنی گاز است و برا ی استفاده در دسته‌های 1 و 2 مناسب است. (برای استفاده در دسته 1، شامل یک دستگاه ایمنی برای اتصال به تجهیزات می‌باشد.)

 

شـرکت مهندسـی- بازرگانی ژفــــکر
بـا 45 ســـــــــــال ســـــــابـقه

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
تـأسیســات و تجهـیزات الکتریـکی

 


 
عرضه مستقیم تجهیزات الکتریکی و خدمات تأسیساتی            www.jafkar.com 
تحت لیسـانس کمپـانی‌هــای Maico ،Gira و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید           Mobotix

نشانی دفتر: تهران، بزرگراه صدر، خروجی کاوه جنوب، بن‌بست نصر، پ ۳، واحد ۱
تلفن: ۲۲۰۰۲۴۳۵   |   نمابر: ۲۲۶۲۲۴۳۵   |  پیامک/ ارتباط مجازی: ۰۹۱۰۸۹۴۰۳۳۵

                 

      

English                                                   رحمت خدا بر کسی که وقتی کاری می‌کند، عالی انجامش دهد.

                                                              الّلهُــمَّ صَـلِّ عَلـی مُحَمَّـــد وَآلِ مُحَمَّــــد وَ عَجِّــل فَرَجَهُـــم

      Gira     Maico    Mobotix