• تکنولوژی آلمان
Gira

راهکارها  برای مدارس و دانشگاه‌ها

ساخت و ساز یا بازسازی مهد کودک‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها با الزامات سختگیرانه‌ای همراه است. از یک سو به این خاطر است که کلاس درس باید فعال و محرک باشد؛ از  طرف دیگر هم باید ملاحظاتی نظیر قابلیت استفاده و مسائل ایمنی لحاظ گردد. برنامه‌ریزی خوب الکتریکال به چندین روش می‌تواند از معماری نیز پشتیبانی می‌کند. به این معنی که امکان استفاده راحت و متنوع از فضاها فراهم می‌گردد، شبکه توانمند می‌شود، شفافیت ایجاد شده و ذخیره‌سازی انرژی صورت می‌گیرد. دیگر امکانات در تکنولوژی ساختمان هوشمند جیرا، از اتوماسیون، تکنولوژی ارتباطات و ایمنی تا تجهیزات نصبی روکار در بازسازی‌ها را شامل می‌گردد.


ذخیره‌سازی انرژی

با توجه به افزایش هزینه انرژی، میزان مصرف انرژی به شدت اهمیت پیدا می‌کند. با وجود افزایش هوشیاری و آگاهی مصرف‌کنندگان اما همچنان استفاده شخصی، سهم بزرگی در مصرف برق، گاز طبیعی و... دارد و مصرف‌کنندگان می‌توانند بخشی از مصارف انرژی را بدون از دست دادن آسایشی که به آن عادت کرده‌اند، کاهش دهند. در واقع کاملاً بر عکس است و همانطور که تکنولوژی رشد می‌کند، میزان آسایش و راحتی در زندگی نیز بیشتر می‌گردد و چه عالی است که همزمان با افزایش راحتی، انرژی نیز ذخیره گردد.

تکنولوژی ساختمان هوشمند جیرا

ایمنی بیشتر، ارزش بیشتر و راحتی بیشتر. تکنولوژی هوشمند ساختمان جیرا برای خانه شما هوشمندی و جذابیت را به ارمغان خواهد آورد؛ امکان کنترل مرکزی ساختمان، کنترل دما بر حسب زمان، کنترل اتوماتیک روشنایی، امکان ورود بدون کلید و خیلی موارد دیگر که در سیستم طراحی جیرا به‌صورت یکپارچه طراحی شده است.

به طور معمول، تکنولوژی ساختمان جیرا به سه دسته طبقه‌بندی می‌گردد. جیرا بازه وسیعی از محصولات سنتی را در زمینه‌های الکتریکی، روشنایی، دربازکن، تکنولوژی ارتباطی و دیگر موارد ارائه می‌دهد. همچنین دو دسته دیگر نیز به محصولات سیستم‌های هوشمند اختصاص دارد که سطح بالایی از راحتی، امنیت، انعطاف‌پذیری و ارزش را به‌واسطه کنترل خودکار و از راه دور فراهم می‌سازد؛ این دو دسته سیستم KNX/EIB و سیستم‌های بیسیم جیرا هستند.

ایمنی

کودکان، جوانان و دانش‌آموزان بیشتر زمان هفته خود را خارج از خانه، در مدرسه یا دانشگاه، در پارک‌ها یا مراکز مراقبت روزانه سپری می‌کنند. به همان اندازه که اهداف آموزشی و یادگیری برای آنان دارای اولویت است، ایمنی و امنیت داخل ساختمان نیز مهم است. جیرا با استفاده از محصولات وسیعی شامل پریزهای یکپارچه ایمن از اتصال، آشکارسازهای دود و حریق، سیستم هشدار و تماس مجتمع، حفاظت جامعی در برابر صدمات، دود، آتش و ورود بدون اجازه ارائه می‌دهد.

ذخیره‌سازی انرژی با KNX

استفاده از سیستم‌های پیچیده برای کنترل ساختمان‌های هوشمند پتانسیل بالایی در حفظ انرژی دارد. در اینجا، استفاده از سرور خانگی جیرا گزینه‌های متنوع و قابل انعطافی برای نظارت و کنترل ساختمان هوشمند فراهم می‌نماید. به این ترتیب مدیریت مصرف انرژی دقیقاً به سمت نیاز های مصرف‌کنندگان سوق داده می‌شود.

سیستم‌های دربازکن

گاهی اوقات خوب است بدانیم که چه کسی پشت در است، مخصوصاً هنگامی که مدارس تنها یک در ندارند و ورودی‌های جانبی نیز وجود دارد. برای حل چنین مسائلی، سیستم‌های دربازکن جیرا آیفون‌های متنوعی ارائه می‌دهند. هر ایستگاه داخلی می‌تواند به سه درگاه یا ایستگاه خارجی متصل گردد و با آن ارتباط صوتی تصویری داشته باشد.

نظارت تصویری با KNX

هرچند از تجهیزات بسیار با کیفیت در مناطق ورودی، راهروها، پارکینگ‌های بانوان در طبقات زیرزمین، اتاق‌های مهندسی یا انبارهای مواد شیمیایی، استفاده شده، اما نظارت تصویری بسیار وسیع‌تر بوده و ایمنی بالاتری را فراهم می‌نماید. سیستم‌های نظارتی مداربسته ساختمان‌ها و محوطه‌های خارجی با استفاده از Facilityserver به KNX متصل می‌گردند.

مدیریت فضا با KNX

برخی فضاها در مدارس، کاربری متنوعی دارند. یکی از این اماکن سالن اجتماعات است که برای جلسات والدین، جلسات مربیان، برگزاری امتحانات، تئاتر و اجرای برنامه استفاده می‌گردد. برای چنین استفاده‌های متنوعی، تأسیسات الکتریکی ویژه‌ای باید نصب گردد. سیستم هوشمند KNX / EIB شرایط بهینه فضا را برحسب وضعیت تهویه، تکنولوژی، نور و... تنها با یک شستی برآورده می‌سازد.

راهنمایی و چراغ های LED

روزانه تعداد زیادی دانش‌آموز، مربی و بازدیدکننده در ساختمان مدارس و دانشگاه‌ها تردد می‌کنند. به این ترتیب سیستم راهنمایی برای راه‌پله، آسانسور، سرویس بهداشتی و دیگر فضاها مفید خواهد بود. جیرا رسته وسیعی از چراغ‌های راهنمایی LEDرا برای علائم اطلاعات و مشخص کردن راه‌ها فراهم کرده که هم می‌تواند به طور جداگانه و هم با آیکون عرضه گردد. این محصولات به طور کامل انواع طرح‌های محصولات جیرا همخوانی دارد و با طرح تمام تأسیسات الکتریکی یکنواخت خواهد بود.

 

شـرکت مهندسـی- بازرگانی ژفــــکر
بـا 45 ســـــــــــال ســـــــابـقه

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
تـأسیســات و تجهـیزات الکتریـکی

 


 
عرضه مستقیم تجهیزات الکتریکی و خدمات تأسیساتی            www.jafkar.com 
تحت لیسـانس کمپـانی‌هــای Maico ،Gira و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید           Mobotix

نشانی دفتر: تهران، بزرگراه صدر، خروجی کاوه جنوب، بن‌بست نصر، پ ۳، واحد ۱
تلفن: ۲۲۰۰۲۴۳۵   |   نمابر: ۲۲۶۲۲۴۳۵   |  پیامک/ ارتباط مجازی: ۰۹۱۰۸۹۴۰۳۳۵

                 

      

English                                                   رحمت خدا بر کسی که وقتی کاری می‌کند، عالی انجامش دهد.

                                                              الّلهُــمَّ صَـلِّ عَلـی مُحَمَّـــد وَآلِ مُحَمَّــــد وَ عَجِّــل فَرَجَهُـــم

      Gira     Maico    Mobotix