wireless-energy-and-weather-display.1.png

مشاهده وضعیت مصرف انرژی در خانه هوشمند

ایستگاه نمایشگر رادیویی جیرا، اطلاعات هواشناسی و اطلاعات میزان مصرف برق و گاز را به‌صورت بی‌سیم (رادیویی) از حسگرهای مختلف دریافت نموده و نمایش می‌دهد. این سیستم، برای نخستین‌بار متناسب با طرح قاب کلید و پریزهای جیرا عرضه شده است.

این سیستم، برای نخستین‌بار متناسب با طرح قاب کلید و پریزهای جیرا عرضه شده است. به کمک این محصول، علاوه بر دما و میزان رطوبت در داخل و خارج ساختمان هوشمند از میزان مصرف برق و گاز نیز در هر لحظه آگاه خواهید بود. دستگاه توسط باطری تغذیه می‌گردد و در نتیجه می‌توان آن را آزادانه در محل دلخواه قرار داد. همچنین با تهیه منبع تغذیه (اختیاری)، می‌توان از برق شهری نیز به منظور تغذیه آن استفاده کرد. این محصول، اطلاعات را توسط سیگنال رادیویی مستقیماً از حسگرها دریافت می‌کند و به صورت مقدار دقیق عددی و همچنین به صورت مقایسه‌ای (در قالب نواحی رنگ‌بندی شده) نمایش می‌دهد. ایستگاه نمایش‌گر بی‌سیم (رادیویی) وضعیت آب و هوا و مصرف انرژی، در کلیه طرح‌های System 55 و E22 عرضه شده است.

همچنین این دستگاه مجهز به حسگر دما و رطوبت داخلی می‌باشد که برای سنجش اطلاعات هواشناسی داخل ساختمان هوشمند کاربرد دارد. علاوه بر این می‌تواند از چهار نوع حسگر مختلف و همچنین از رابط شبکه (LAN)، اطلاعات بیشتری دریافت کند. در مجموع، ایستگاه نمایش‌گر رادیویی دارای هفت کانال ارتباط رادیویی می‌باشد که یک کانال به ایستگاه هواشناسی خارجی، سه کانال به حسگرهای میزان مصرف برق، یک کانال به حسگر کنتور برق، یک کانال به حسگر کنتور گاز و یک کانال به رابط شبکه (LAN) اختصاص دارد. البته این محصولات می‌بایست بر حسب نیاز و به‌صورت جداگانه تهیه گردند و به همراه ایستگاه نمایش‌گر رادیویی عرضه نمی‌شوند. کلیه این محصولات دارای حداکثر برد رادیویی 100 متر در فضای بدون مانع می‌باشند.

ایستگاه هواشناسی خارجی که توسط باطری تغذیه می‌شود، دما و رطوبت هوا را در فضای آزاد اندازه‌گیری کرده و این اطلاعات را به‌صورت بی‌سیم (رادیویی) به ایستگاه نمایش‌گر مخابره می‌کند. طیف دمای قابل اندازه‌گیری توسط این محصول عبارت است از -30 °C تا +70 °C.

رابط شبکه (LAN)، توسط کابل شبکه به اینترنت متصل شده، وضعیت فعلی آب و هوا و پیش‌بینی سه روزه هواشناسی را از منبع دقیق و قابل اعتمادی دریافت و به‌صورت بی‌سیم (رادیویی) به ایستگاه نمایش‌گر مخابره می‌کند. تغذیه این محصول بدین صورت است که مستقیماً در داخل پریز برق قرار می‌گیرد. همچنین به‌منظور تغذیه سایر تجهیزات برقی، یک پریز برق نیز بر روی محصول تعبیه شده است.

حسگر میزان مصرف برق، اندازه‌گیری مصرف هر وسیله برقی دلخواه را امکان‌پذیر می‌سازد. روش استفاده بدین‌صورت است که این محصول در داخل پریز برق قرار می‌گیرد و به‌منظور تغذیه وسیله برقی موردنظر، به‌جای پریز برق اصلی از پریزی که بر روی این محصول تعبیه شده است استفاده می‌گردد. ایستگاه نمایش‌گر، می‌تواند مقدار اندازه‌گیری شده توسط سه عدد حسگر میزان مصرف برق را به‌صورت بی‌سیم (رادیویی) دریافت کرده و نمایش دهد.

حسگر کنتور برق و گاز مقدار کل برق مصرفی ساختمان هوشمند شما را در محل کنتور (تک‌فاز یا سه‌فاز) اندازه‌گیری کرده و اطلاعات مربوطه را به صورت بی‌سیم (رادیویی) به ایستگاه نمایش‌گر مخابره می‌کند.

روش نصب ایستگاه نمایشگر

ایستگاه نمایش‌گر بی‌سیم (رادیویی) وضعیت آب و هوا و مصرف انرژی در کلیه طرح‌های System 55 و E22 موجود می‌باشد. این محصول در داخل یک قاب دوخانه بدون جدار قرار می‌گیرد. مدلی که به کمک باطری کار می‌کند، می‌تواند با استفاده از پنل نصب به‌صورت روکار در هر مکان دلخواه نصب گردد. همچنین با تهیه منبع تغذیه (اختیاری) و قرار دادن آن در داخل محفظه باطری‌ها، دیگر نیازی به شارژ کردن منظم باطری‌ها نیز نخواهد بود.