• هوشمند‌سازی
Gira_Control_19_Client_2_sGl_Kamera.jpg

تکنیک‌های جیرا با KNX در یک خانه هوشمند

شرکت آلمانی Gira با بیش از یک قرن سابقه تولید محصولات برقی ساختمان توانسته است با تولید طیف وسیعی از این محصولات، امنیت و آسایش را در یک خانه هوشمند به ارمغان آورد. تجهیزاتی به منظور کنترل روشنایی، سیستم‌های سرمایش و گرمایش...

همچنین شرکت Gira همگام با پیشرفت فناوری و به عنوان یکی از اولین شرکت‌های اروپایی دست به تولید تجهیزات هوشمند تحت استاندارد KNX زده است که بدین ترتیب توانایی‌های این شرکت در سیستم مدیریت هوشمند ساختمان برای خانه هوشمند افزایش چشمگیری داشته و امنیت و آسایش در یک ساختمان همزمان با کاهش هزینه‌های مصرف انرژی امری دست‌یافتنی شده است.

سیستم هوشمند KNX و TCP/IP
محصولات هوشمند Gira، امکان ارتباط بین دو استاندارد مصوب KNX و TCP/IP را فراهم می‌آورند.


آسایش در منزل
سیستم مدیریت هوشمند ساختمان، زندگی مطلوب‌تر و دلپذیرتری را در یک خانه هوشمند به وجود می‌آورد.


امنیت کامل، به واسطه نظارت با دوربین
یک یا چند دوربین تحت شبکه(IP) ، سراسر زوایا و ابعاد مختلف ساختمان را بهطور کامل، تحت نظارت دارند و میتوانند از طریق شبکه، به HomeServer Gira متصل شوند. بدین ترتیب بهمحض تشخیص هر نوع تحرکی در طول شب و یا زمان عدم حضور ساکنین در منزل، علاوه بر روشن شدن چراغهای محوطه، تصاویر دریافتی از دوربین ضبط می‌گردند.


نظارت و هدایت مرکزی تمامی تجهیزات برقی خانه
توسط سیستم Instabus KNX تمامی فناوری برق خانه هوشمند از قبیل چراغها، پرده کرکرهها، گرمایش، تهویه و تجهیزات ایمنی را میتوان به یکدیگر متصل کرده و فعال نمود.
مدیریت انرژی
سیستم مدیریت هوشمند ساختمان Gira، در صورت عدم حضور ساکنین در منزل، تمامی تجهیزات برقی ساختمان را در وضعیت آماده بهکار قرار داده تا از مصرف بی‌رویه و غیر ضروری انرژی، در خانه هوشمند شما ممانعت به‌عمل آید.

کنترل آسان دمای اتاق
ترموستات‌های اتاقی Gira ، کنترل سیستم‌های سرمایش و گرمایش را در زمان موردنیاز میسر می‌سازند.


قطع سیستم گرمایش یا سرمایش با گشودن پنجره
توسط تجهیزات اتصالاتی در و پنجره، زمان باز شدن در یا پنجره ثبت می‌شود. سپس بعد از زمانی که مدت آن قابل تنظیم است بهطور خودکار، سیستم سرمایش و یا گرمایش را قطع می‌کند.


ایجاد سناریوهای مختلف
با ایجاد یک طرح ترکیبی، می‌توان روشنایی، پرده کرکره‌ها و موسیقی را با یکدیگر هماهنگ ساخت و به یک عملکرد ترکیبی مشخص دست یافت که در هر زمانی قابل تغییر و تعویض باشد.


صحنه استقبال خصوصی
با استفاده از سیستم قفل درها و یا قفل بدون کلید Gira، به محض ورود صاحبخانه، یک سناریوی نوری در خانه هوشمند اجرا می‌گردد.

مشاهده تصویر مراجعهکنندهگان در حین استراحت
هنگامی که زنگ خانه هوشمند شما به صدا در میآید، HomeServer Gira تصویر مراجعه‌کننده را از طریق دوربین دربازکن تصویری بر روی تلویزیون و یا PC، نمایش می‌دهد.

آبیاری اتوماتیک باغچه
ایستگاه هواشناسی Gira، متناسب با فصل سال، دما و رطوبت هوا و یا حتی زمانبندی سالیانه، باعث آبیاری خودکار باغچه می‌شود.


ترساندن مزاحم مشکوک
به محض اینکه در خانه هوشمند شما سر و صدای قابل توجهی شنیده شود و یا چنانچه در طول شب، حسگرها جنبش و تحرکی را در محوطه، تشخیص دهند میتوان کلید هراساندن را فوراً فشرد. کلید مذکور؛ یک دکمه فشاری حساس و سریع است که از طریق سیستم Instabus KNX عمل میکند. یک فشار جزئی، کفایت میکند تا تمامی چراغهای روشنایی اطراف خانه، روشن شده و دوربین‌ها شروع به ظبط تصاویر نمایند.


محافظت در برابر طوفان
سیستم هوشمند ساختمان Gira در صورت وزش شدید باد، با دریافت اطلاعات از حسگرهای سرعت باد، تمامی تجهیزات خانه هوشمند را در وضعیت آماده باش قرار داده و شرایط لازم جهت مقابله با طوفان را مهیا می‌گرداند.


خاموشی تجهیزات برقی در صورت عدم حضور در خانه هوشمند 
چنانچه در ورودی، هنگام خروج از منزل قفل گردد؛ سیستم هوشمند Gira متوجه عدم حضور ساکنین گشته و تمامی چراغهای روشنایی را خاموش و یا پریزهای برق خانه را قطع می‌نماید.


نظارت و هدایت خانه از راه دور
هر عملی مربوط به فناوری برق ساختمان که در داخل ساختمان امکان‌پذیر است، در خارج از آن هم میسر است. زیرا سرتاسر ساختمان را می‌توان با استفاده از تجهیزات هوشمند Gira، نظیر HomeServer Gira از طریق شبکه جهانی اینترنت، نظارت و هدایت نمود.


نظارت و هدایت، از طریق تلفن همراه
به هنگام عدم حضور در خانه هوشمند، میتوان از راه دور، تمامی عملیات برقی را به‌وسیله تلفن همراه، کنترل و نظارت کرد.


تعطیلات با آرامش خاطر
سیستم مدیریت هوشمند ساختمان Gira در طول مدت تعطیلات و غیاب ساکنین، خانه هوشمند را به گونه‌ای شکل می‌دهد که وانمود گردد ساکنین حضور دارند. پس از ترک خانه؛ اعمال روزمره مربوط به سیستم برق خانه که توسط ساکنین در طول یک هفته انجام گرفته را عیناً تکرار می‌نماید.


تشخیص خطر و اعلام هشدار
چنانچه حسگرهای Gira از قبیل حسگر حضور، شکست شیشه، قفل در، بازشو پنجره و... خطری را تشخیص دهند، سیستم، فوراً اعلان خطر نموده و از طریق پست الکترونیک، تلفن و یا پیامک، صاحبخانه را مطلع می‌گرداند، تا بیدرنگ اقدامات مقتضی را به عمل آورد.


سیستم هوشمند در محیط کار
FacilityServer Gira وظیفه نظارت، هدایت و تنظیم تمامی تجهیزات هوشمند موجود در سرتاسر تأسیسات تجاری را عهده‌دار میباشد و عملیات برقی مختلف و تسهیلات ساختمان‌ها را به یکدیگر مرتبط می‌سازد، عملیات‌شان را با هم ادغام نموده و تمامی اطلاعات و داده‌های عملیاتی و مصرفی را ذخیره می‌کند.


امنیت در محیط کار
امنیت در بخش تجاری به جهات مختلف، از جمله؛ استفاده از تجهیزاتی با کیفیت مرغوب و تسهیلات ساختمانی حجیم و پرهزینه که ناگزیر باید مورد حفاظت شدید قرار بگیرند و همچنین اطلاعات محرمانه تجارتی که نیازمند مصونیت کامل می‌باشند؛ فوقالعاده حائز اهمیت است. FacilityServer Gira متضمن عالیترین سطح امنیت می‌باشد.

خانه هوشمند - ساختمان هوشمند - امکانات خانه هوشمند - پاورپوینت خانه های هوشمند - خانه های هوشمند در ایران - آموزش خانه هوشمند - خانه هوشمند بیسیم - مزایای خانه هوشمند - فروشگاه خانه هوشمند - آموزش هوشمند سازی ساختمان - هوشمند سازی ساختمان pdf - پکیج هوشمند سازی خانه - تجهیزات خانه هوشمند تعریف هوشمند سازی - قیمت هوشمند سازی خانه - تحقیق در مورد خانه های هوشمند - ارتباط خانه هوشمند با شهر الکترونیک - ساختمان هوشمند pdf - اسامی شرکت های هوشمند سازی ساختمان - ویلای هوشمند - شرکت هوشمند - هتل هوشمند - هوشمند سازی - هوشمندسازی - knx - bms - خانه هوشمند چیست - پروژه هوشمند - پروژه های هوشمندسازی - چگونه خانه هوشمند بسازیم - هوشمند سازی برق ساختمان - هوشمند سازی گلخانه - تفاوت سیم کشی سنتی و هوشمند - قیمت هوشمند سازی - هزینه خانه هوشمند - چگونه خانه را هوشمند کنیم - بهترین برند سیستم هوشمند- لیست شرکت های هوشمندسازی ساختمان - مزایای خانه هوشمند - معرفی ساختمان هوشمند - آسایش و امنیت در ساختمان (خانه) هوشمند - خانه هوشمند راهکـاری برای زندگی مدرن - خـانه ای هوشمند آسایشی کم نظیر - هتل هوشمند - ساختمان هوشمند - خـانه سبز - خانه هوشمند - هوشمند خانه - ساختمـان هوشمند - هوشمند سـاختمان - خـانه هوشمند - شهر هوشمند - پـروژه هوشمند

  • بازدید: 5315

 

شـرکت مهندسـی- بازرگانی ژفــــکر
بـا 45 ســـــــــــال ســـــــابـقه

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
تـأسیســات و تجهـیزات الکتریـکی

 


 
عرضه مستقیم تجهیزات الکتریکی و خدمات تأسیساتی            www.jafkar.com 
تحت لیسـانس کمپـانی‌هــای Maico ،Gira و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید           Mobotix

نشانی دفتر: تهران، بزرگراه صدر، خروجی کاوه جنوب، بن‌بست نصر، پ ۳، واحد ۱
تلفن: ۲۲۰۰۲۴۳۵   |   نمابر: ۲۲۶۲۲۴۳۵   |  پیامک/ ارتباط مجازی: ۰۹۱۰۸۹۴۰۳۳۵

                 

      

English                                                   رحمت خدا بر کسی که وقتی کاری می‌کند، عالی انجامش دهد.

                                                              الّلهُــمَّ صَـلِّ عَلـی مُحَمَّـــد وَآلِ مُحَمَّــــد وَ عَجِّــل فَرَجَهُـــم

      Gira     Maico    Mobotix